Celoobrázkové e-maily budou označovány jako SPAM

23. 8. 2017 15:30

Významnou novinkou u Seznam.cz bude zpřísnění postihů (SPAM skóre) pro ty, kdo posílají celoobrázkové e-maily nebo vkládají do e-mailu obrázky namísto odkazů na ně. Obdobnou penalizaci zavedla americká velká trojka (Gmail, Hotmail, Yahoo) již před rokem. Přesný poměr obrázků a textu David Finger, který novinky představoval, nechtěl říci, stejně jako ji neuvádí ani ostatní poskytovatelé, ale naznačil, že “tapeta z hromady obrázků nebo jeden velký obrázek a minimum textu (hlavička ani patička se do toho nepočítají) budou znamenat výrazný postih”.

Stejný postih dopadne na ty, kdo posílají obrázky přímo v těle e-mailu (buď ve formě příloh nebo jako tzv. embedded). Tím totiž zvyšují datovou náročnost na všech stranách a především neúměrně zatěžují příjemce přenosy dat a Seznam.cz toto bude taky penalizovat.

Přesné datum spuštění David Finger, produktový manažer služby E-mail neřekl, ale očekávají nasazení do konce roku 2017. My tuto zprávu vítáme, už dlouho říkáme, že e-maily se mají designovat správně. Pokud tedy stále rozesíláte emailové letáky, začněte s redesignem už nyní, protože tato penalizace by mohla výrazně zasáhnout vaše předvánoční kampaně.