Novinky a trendy

Hříšníci ve spamových pastech

13. 3. 2019 11:00

Na této stránce poskytujeme aktuální přehled odesílatelů s adresou v doméně CZ, nebo odesílajících z Českých sítí za posledních 30 dnů, kteří nedodržují pravidla a zasahují spamové pasti.

Co je to spam a jak se s ním bojuje

7. 11. 2018 9:10

Spam nebo také nevyžádaná pošta je pojem, se kterým se téměř každý majitel emailové schránky setkal. Vždyť první spam byl poslán již v roce 1978 na zhruba 300 příjemců do sítě ARPANET, předchůdce dnešního internetu. Od té doby se samozřejmě vše obrovsky změnilo a dnes jsou pokusy o rozesílání spamu na denním pořádku.

Strašák jménem spamová past

30. 7. 2018 8:00

Trefili jste spamovou past! Věta, kterou žádný rozesílatel e-mailů nechce nikdy slyšet a která, nejen u Seznamu, znamená vážný problém. O co vlastně jde?

Čím otevírají Češi e-maily a kde?

20. 10. 2017 15:00

Podívali jsme se na zub českému trhu a analyzovali data o tom, kde mají čeští příjemci schránky a jaké používají e-mailové klienty pro čtení vašich zpráv.

One-click Unsubscribe sníží riziko označování jako SPAM

23. 8. 2017 16:00

Další novinkou z dílny Seznam.cz je implementace nového standardu pro odhlašování jedním kliknutím. Tento standard výrazně zjednodušuje odhlášení zákazníků, protože vyžaduje, aby v cestě nestálo vůbec nic dalšího - a uživatel se mohl jednoduše odhlásit jedním kliknutím (např. přímo z hlavičky zprávy). Kdo tento nový standard bude opět podporovat, získá u Seznam.cz plusové body.

Lepší reputaci odesílatele vám pomůže zajistit DMARC

23. 8. 2017 15:45

Jednou ze zásadních novinek představených Seznamem je podpora technologie DMARC a poskytování DMARC reportů. David Finger naznačil, že odesílatelé, kteří budou plně podporovat DMARC budou označeni za důvěryhodné i v seznamu došlé pošty. Navíc zadarmo dostanete reporty o tom, kde máte problém s tím, že někdo nedodržuje best practices pro rozesílky nebo dokonce zneužívá vaši doménu.

Celoobrázkové e-maily budou označovány jako SPAM

23. 8. 2017 15:30

Významnou novinkou u Seznam.cz bude zpřísnění postihů (SPAM skóre) pro ty, kdo posílají celoobrázkové e-maily nebo vkládají do e-mailu obrázky namísto odkazů na ně. Obdobnou penalizaci zavedla americká velká trojka (Gmail, Hotmail, Yahoo) již před rokem. Přesný poměr obrázků a textu David Finger, který novinky představoval, nechtěl říci, stejně jako ji neuvádí ani ostatní poskytovatelé, ale naznačil, že “tapeta z hromady obrázků nebo jeden velký obrázek a minimum textu (hlavička ani patička se do toho nepočítají) budou znamenat výrazný postih”.

Nepoužívejte emotikony (ani jiné triky) v předmětu

23. 8. 2017 15:30

Další penalizaci na SPAM skóre si vykoledujete, když budete posílat v předmětu zprávy emotikony (smajlíky, vlaječky, botičky, traktůrky a další podobné) - platí, že čím větší množství emotikonů, tím vyšší penalizace. Ještě hůř dopadnete, když se budete snažit obelhat zákazníky tím, když budete “švindlovat” přeposlané zprávy nebo odpovědi na ně (“Fwd: “ nebo “Re: “), popř. budete zkoušet nějaké triky, aby to vypadalo jako nepřečtená zpráva. Za všechny podobné techniky, kdy se snažíte zvýšit si pozornost na úkor předmětu jako takového dostanete opět záporné body. A do budoucna pravděpodobně ještě víc, než doteď.

Od května 2018 bude povinný double opt-in

23. 8. 2017 15:00

V souvislosti s nástupem GDPR v květnu příštího roku se Seznam.cz rozhodl, že byť to nařízení jako takové výslovně nevyžaduje, tak bude výrazně penalizovat ty odesílatele, kteří nemají implementovaný správný double opt-in proces. Doteď platilo, že pokud jste trefili nějakou spamovou past na Seznamu, tak jste byli zablokováni na 90 dnů. Nově bude platit, že pokud se vám povede trefit jedinou past na Seznamu, tak už nedoručíte na Seznam.cz nikdy nic. Výjimkou jsou právě konfirmační e-maily, které Seznam detekuje.

Chcete být stále v obraze?